Gdański Uniwersytet Medyczny przeprowadza badania dotyczące doświadczeń i oczekiwań pacjentów w komunikacji z lekarzem podczas przekazywania niekorzystnej diagnozy.
Według Światowej Organizacji Zdrowia NTM dotyczy 5% społeczeństwa. Kobiety cierpią na nie aż dwa razy częściej niż mężczyźni, więc schorzenie to jest uważane za chorobę społeczną. Najbardziej na NTM narażone są panie po porodach oraz w okresie menopauzy.
Od początku czerwca br. lekarze ginekologii i położnictwa, medycyny rodzinnej, pediatrii oraz chorób wewnętrznych, a także uprawnione pielęgniarki, mogą przepisywać pacjentom wyroby chłonne.
Sekcja Prostaty Stowarzyszenia UroConti skierowała do ministra Tombarkiewicza pismo w sprawie postępowania związanego z programem lekowym pod nazwą "Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego z przerzutami (ICD-10 C-61)".
Na portalu www.zdrowie.wprost.pl ukazał się wywiad A. Fedorczuk z dr hab. A. Antoniewiczem na temat dostępu polskich pacjentów z rakiem prostaty do terapii lekowych na tle sytuacji w Europie.
Posłanka Elżbieta Gelert zgłosiła do ministra zdrowia interpelację w sprawie refundacji nowoczesnych terapii w leczeniu raka prostaty.
Sekcja Prostaty Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti", zwróciła się z prośbą o wsparcie do posła Marka Rucińskiego.