Biofeedback w leczeniu NTM

2013-04-03

Nietrzymanie moczu to jeden z bardzo powszechnych problemów współczesnej populacji. Według statystyk dotyka on ok. 10 – 15% każdego społeczeństwa, co w polskich realiach stanowi około 4 milionów osób, w większości kobiet. Na dolegliwość tą narażeni są wszyscy – bez względu na wiek i płeć. Grupy szczególnie narażone to: kobiety po porodach i w okresie menopauzalnym oraz osoby w podeszłym wieku.

Jedną z podstawowych terapii nietrzymania moczu jest leczenie zachowawcze, opierajace się głównie na klasycznych ćwiczeniach mięśni dna miednicy, jak również wspomaganych metodą biofeedback, polegającą na kontrolowanym ćwiczeniu skurczów mięśni dna miednicy przy pomocy specjalnej apartaury.
Aby przyblizyć chorym zasady działania metody biofeedback Program Prospołeczny "NTM – Normalnie Żyć" we wspołpracy z Stowarzyszeniem Osób z NTM "UroConti" organizuje wykład otwarty poświęcony tej metodzie lecznia nietrzymania moczu. Spotkanie poprowadzi mgr Piotr Basista, fizjoterapeuta zajmujący się rehabilitacją uroginekologiczną, seksuologiczną, poporodową oraz ortopedyczną. Wykład odbędzie się:

12 kwietnia (piątek) o godz. 17:30
w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Zofii (sala na III piętrze),
przy ul. Żelaznej 90 w Warszawie


Po spotkaniu zaplanowana jest prezentacja środków wchłaniających dla osób z nietrzymaniem moczu oraz losowanie książek o NTM.

Uczestnictwo wykładzie jest bezpłatne. Spotkanie dedykowane jest wszystkim osobom zainteresowanym problematyką nietrzymania moczu.

Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti; ul. Ciołka 13, 01-445 Warszawa; tel.: 22 279 49 07, fax: 22 279 49 10
© UroConti 2007 - 2018
create by QMD Company