Pismo do poseł Jagny Marczułajtis-Walczak

2014-06-09

18.06.2014 r. Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti wystosowało pismo do poseł Jagny Marczułajtis-Walczak z podziękowaniem za zaangażowanie się i zainteresowanie sprawami pacjentów cierpiących na nietrzymanie moczu.

W imieniu Stowarzyszenia Osób z NTM UroConti dziękujemy za zaangażowanie się i zainteresowanie sprawami pacjentów cierpiących na NTM. Z uwagą wysłuchaliśmy pytania jakie zadała Pani Ministrowi Zdrowia podczas jednego z ostatnich posiedzeń Sejmu. Z przykrością i żalem wysłuchaliśmy natomiast bardzo lakonicznej odpowiedzi Pana Ministra Cezarego Rzemka.

Na wstępie chcielibyśmy zwrócić uwagę, że jako Stowarzyszenie już wielokrotnie pisaliśmy do Ministerstwa Zdrowia listy, apele i wnioski w sprawie sytuacji chorych na NTM, a szczególnie w sprawie badania urodynamicznego, które zgodnie z przepisami jest obowiązkowe do zdiagnozowania zespołu pęcherza nadreaktywnego. W tej sprawie rozmawialiśmy również z Panem Ministrem Rzemkiem podczas spotkań Dialog dla Zdrowia, o których Pan Minister wspomniał w swoim wystąpieniu. Niestety dotychczasowe nasze działania nie przynoszą efektów. Ponadto Ministerstwo Zdrowia nie jest w stanie udzielić nam rzetelnej odpowiedzi na pytania które zadajemy. Nasz „dialog” wydaje się być jednostronny – my przedstawiamy argumenty i dane, a resort zdrowia odpowiada zwykle nie na temat i ogólnikami. Dlatego właśnie szukamy wsparcia wśród Parlamentarzystów, licząc że ta droga będzie efektywniejsza.

Pełna treść pisma znajduje się w linku poniżej:

Pismo UroConti do poseł Jagny Marczułajtis-Walczak

Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti; ul. Ciołka 13, 01-445 Warszawa; tel.: 22 279 49 07, fax: 22 279 49 10
© UroConti 2007 - 2018
create by QMD Company