Neuromodulacja na wyciągnięcie ręki

2018-01-08

29 grudnia 2017r. Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego, w którym znalazła się m.in., jako świadczenie gwarantowane.

Wprowadzenia świadczenia neuromodulacji krzyżowej jest realizacja rekomendacji nr 213/2014 z dn. 8 września 2014 roku Prezesa AOTMiT. Implementacja neuromodulacji krzyżowej do wykazu świadczeń gwarantowanych jest zasadna z klinicznego i ekonomicznego punktu widzenia. W badaniach wykazano, że zastosowanie tej metody leczenia przynosi istotna statystycznie poprawę w zakresie parametrów mikcyjnych, nasilenia nietrzymania moczu, jak również zużycia materiałów absorbcyjnych, a także przyczynia się do poprawy jakości życia pacjentów.

Na tę wiadomość czekaliśmy 7 lat! - komentuje Anna Sarbak, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Osób z NTM UroConti. Neuromodulacja krzyżowa jest bezpieczną i skuteczną metodą terapeutyczną, od ponad 20 lat z powodzeniem stosowaną na całym świecie, która umożliwia całkowite ustąpienie nietrzymania moczu lub znaczne zmniejszenie epizodów nietrzymania moczu i liczby mikcji - dodaje. Mam nadzieję, że pacjenci cierpiący na nadreaktywność pęcherza moczowego oraz niedoczynność mięśnia wypieracza będą mogli skorzystać z tego świadczenia jeszcze w tym roku.

Do 22 stycznia 2018r. trwają konsultacje publiczne, które można zgłaszać pod adresem: uwagi.swiadczenia.gwarantowane@mz.gov.pl

Pełna wersja dokumentu: www.legislacja.rcl.gov.pl

Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti; ul. Ciołka 13, 01-445 Warszawa; tel.: 22 279 49 07, fax: 22 279 49 10
© UroConti 2007 - 2018
create by QMD Company