Noqturina - postępowanie zawieszone

2018-03-28

22 marca br. w Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji zawieszono postępowanie dla zlecenia przygotowania analizy weryfikacyjnej, stanowiska Rady Przejrzystości, rekomendacji Prezesa Agencji dla produktu leczniczego Noqturina.

Noqturina (desmopressinum) tojest lekiem stosowanym we wskazaniu: objawowe leczenie nokturii spowodowanej idiopatycznym nocnym wielomoczem u dorosłych.

- Nie jest to dla nas dobra wiadomość. Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" od wielu lat aktywnie zabiega o poszerzenie dostępu do szerszej liczby refundowanych leków w terapii chorób dolnych dróg moczowych, w tym związanych z nokturią, która jest jednym z najbardziej uciążliwych objawów. Od 2011 roku na liście leków refundowanych w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB) znajdują się jedynie dwie substancje - solifenacyna i tolterodyna. Dlatego też zlecenie przygotowania analizy dla substancji desmopresyna jest dla nas bardzo istotną sprawą. Według mojej wiedzy jest to jedyny obecnie procedowany wniosek w leczeniu dolegliwości dolnych dróg moczowych. Mam nadzieję, że wniosek nie będzie długo zawieszony. Czekamy na nowe leki już od 7 lat. - komentuje Teresa Bodzak, Przewodnicząca Sekcji Pęcherza "UroConti".

Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti; ul. Ciołka 13, 01-445 Warszawa; tel.: 22 279 49 07, fax: 22 279 49 10
© UroConti 2007 - 2020
create by QMD Company