Stanowisko UroConti w sprawie wzoru zleceń

2019-04-09

Stowarzyszenie "UroConti" skierowało do Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego stanowisko na temat opublikowanego w dniu 28 marca br. rozporządzenia w sprawie wzoru zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne oraz wzoru zlecenia naprawy.

W piśmie zaznaczono, że "Stowarzyszenie "UroConti" nie popiera zaproponowanych zmian. Nie jesteśmy w stanie zrozumieć czemu ma służyć tak szczegółowy zakres informacji przedstawiony w nowym wzorze zlecenia, a tym samym poszerzenie biurokracji, aby wydać zwykłe pieluchomajtki. Okazuje się, że łatwiej będzie w Polsce otrzymać refundację na leki o silnym działaniu niż na produkt, który na pewno nie zaszkodzi a jedynie może pomóc".

"Wyrażamy obawy, iż czeka nas powtórka z chaosu jaki do dzisiaj mamy po wprowadzeniu wyższego limitu na refundowane środki absorpcyjne (z 60 do 90 szt. miesięcznie). Przypominamy, że jego wprowadzenie spowodowało ogromne zamieszanie w refundacji środków absorpcyjnych dla osób korzystających z ustawy "za życiem", które do dzisiaj nie zostało rozwiązane pomimo zapowiedzi Ministra Zdrowia z marca ubiegłego roku".

Pełna treść stanowiska Stowarzyszenia dostępna jest tutaj.

Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti; ul. Ciołka 13, 01-445 Warszawa; tel.: 22 279 49 07, fax: 22 279 49 10
© UroConti 2007 - 2019
create by QMD Company