UroConti o nowym wzorze zlecenia

2019-05-21

Stowarzyszenie "UroConti" przekazało do Ministerstwa Zdrowia swoje stanowisko do opublikowanego projektu rozporządzenia w sprawie wzoru zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne oraz wzoru naprawy, w którym czytamy:

Dziękujemy za zmniejszenie liczby stron w nowym e-zleceniu do czterech w porównaniu do wzoru zlecenia, które było załącznikiem do rozporządzenia z 21 marca br. i miało siedem stron, oraz za wydłużenie czasu na wdrożenie zaproponowanych zmian do 1 września br.

Niemniej jednak nadal nie jesteśmy w stanie zrozumieć czemu ma służyć tak szczegółowy zakres informacji przedstawiony w nowym wzorze zlecenia, a tym samym poszerzenie biurokracji, aby wydać zwykłe pieluchomajtki. Okazuje się, że łatwiej będzie w Polsce otrzymać refundację na drogie leki o silnym działaniu niż na produkt, który na pewno nie zaszkodzi, a koszt jego refundacji wynosi kilkadziesiąt groszy.

Podtrzymujemy nasze obawy, iż czeka nas powtórka z chaosu jaki do dzisiaj mamy po wprowadzeniu wyższego limitu na refundowane środki absorpcyjne (z 60 do 90 szt. miesięcznie) bez jednoczesnego podnoszenia limitu cenowego.

Z treścią stanowiska UroConti można zapoznać się tutaj.

Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti; ul. Ciołka 13, 01-445 Warszawa; tel.: 22 279 49 07, fax: 22 279 49 10
© UroConti 2007 - 2019
create by QMD Company