.:UroConti - Stowarzyszenie Osób z NTM:. Startuje Poradnia Praw Pacjenta
WFIPP
Support_In_Continence

Startuje Poradnia Praw Pacjenta

2021-02-24

Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej zaprasza do korzystania z Poradni Praw Pacjenta, w której eksperci udzielać będą bezpłatnych porad z zakresu praw pacjenta, konsultacji publicznych, spraw administracyjnych. Poradnia będzie działać od marca 2021 roku, w ramach projektu "Sieć dla zdrowia", którego celem jest aktywizacja i wzmacnianie głosu organizacji pacjentów. Stowarzyszenie "UroConti" od lat współpracuje z Instytutem.

Z usług poradni mogą skorzystać bezpłatnie organizacje działające w obszarze ochrony zdrowia.

Pytania można przesyłać na adres poradnia@prawapacjenta.eu. Istnieje także możliwość skorzystania z porady telefonicznej po wcześniejszym umówieniu się (tel. +48 22 628 08 63, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16.00).

Do Poradni Praw Pacjenta organizacje mogą przesyłać wszelkie swoje pytania dotyczące praw pacjenta lub działania systemu ochrony zdrowia oraz zgłaszane przez ich członków i osoby z otoczenia organizacji.

Eksperci Poradni sprawdzą projekty poprawek, które organizacja chciałaby zgłosić w konsultacjach społecznych oraz pomogą w sformułowaniu treści pism urzędowych.

Porad udzielać będą:

  • dr hab. Dorota Karkowska, ekspert w dziedzinie praw pacjenta, radca prawny w Kancelarii Karkowska Orzechowska Kancelaria Radców Prawnych
  • r. pr. Beata Esterowicz-Orzechowska z Kancelarii Karkowska Orzechowska Kancelaria Radców Prawnych.

 

 Źródło: Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowontej oraz www.cowzdrowiu.pl

Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti; ul. Ciołka 13, 01-445 Warszawa; tel.: 22 279 49 07, fax: 22 279 49 10
© UroConti 2007 - 2021
create by QMD Company