Pismo do poseł Jagny Marczułajtis-Walczak

18.06.2014 r. Stowarzyszenie Osób z NTM “UroConti” wystosowało pismo do poseł Jagny Marczułajtis-Walczak z podziękowaniem za zaangażowanie się i zainteresowanie sprawami pacjentów cierpiących na nietrzymanie moczu.

W imieniu Stowarzyszenia Osób z NTM “UroConti” dziękujemy za zaangażowanie się i zainteresowanie sprawami pacjentów cierpiących na NTM. Z uwagą wysłuchaliśmy pytania jakie zadała Pani Ministrowi Zdrowia podczas jednego z ostatnich posiedzeń Sejmu. Z przykrością i żalem wysłuchaliśmy natomiast bardzo lakonicznej odpowiedzi Pana Ministra Cezarego Rzemka.

Na wstępie chcielibyśmy zwrócić uwagę, że jako Stowarzyszenie już wielokrotnie pisaliśmy do Ministerstwa Zdrowia listy, apele i wnioski w sprawie sytuacji chorych na NTM, a szczególnie w sprawie badania urodynamicznego, które zgodnie z przepisami jest obowiązkowe do zdiagnozowania zespołu pęcherza nadreaktywnego. W tej sprawie rozmawialiśmy również z Panem Ministrem Rzemkiem podczas spotkań Dialog dla Zdrowia, o których Pan Minister wspomniał w swoim wystąpieniu. Niestety dotychczasowe nasze działania nie przynoszą efektów. Ponadto Ministerstwo Zdrowia nie jest w stanie udzielić nam rzetelnej odpowiedzi na pytania które zadajemy. Nasz “dialog” wydaje się być jednostronny – my przedstawiamy argumenty i dane, a resort zdrowia odpowiada zwykle nie na temat i ogólnikami. Dlatego właśnie szukamy wsparcia wśród Parlamentarzystów, licząc że ta droga będzie efektywniejsza.

Pin It on Pinterest