Elektrostymulacja u mężczyzn

Elektrostymulacja u mężczyzn z nietrzymaniem moczu.

Mimowolny wypływ moczu może być objawem wielu różnych schorzeń, ale bezpośrednią przyczyną nietrzymania moczu (NMT) jest w większości przypadków nieprawidłowa praca mięśni dna miednicy mniejszej (mięśni Kegla). Najbardziej zalecaną i stosowaną w pierwszej kolejności metodą poprawy tego stanu jest wzmocnienie mięśni za pomocą specjalistycznych urządzeń medycznych do rehabilitacji mięśni Kegla. W dalszej kolejności stosuje się leczenie farmakologiczne a w ostateczności operacyjne.

Elektrostymulatory – są rozwiązaniem bardzo skutecznym w każdym przypadku, szczególnie przy znacznym osłabieniu lub paraliżu mięśni. Delikatne i specjalnie dobrane impulsy elektryczne aplikowane za pośrednictwem sondy pobudzają mięśnie do skurczu, zmuszając je do intensywnej pracy, co zwykłą siłą woli jest na ogół trudne do uzyskania.

Elektrostymulatory mięśni Kegla dla mężczyzn są to wygodne w obsłudze urządzenie pozwalające na efektywne wzmocnienie mięśni miednicy mniejszej (mięśni Kegla, zwanych też mięśniami PC) u mężczyzn za pomocą elektrostymulacji.

Szczególnie zalecany w celu poprawienia kurczliwości mięśni miednicy będącej warunkiem udanego współżycia seksualnego, a także przy leczeniu nietrzymania moczu lub kału.

Elektryczna stymulacja nerwowo-mięśniowa (EMS) jest stosowana od wielu lat w celu pobudzenia włókien mięśniowych w leczeniu wielu chorób skutkujących osłabieniem lub zanikiem mięśni. Elektrostymulacja odbudowuje normalne, fizjologiczne mechanizmy odruchowe mięśni i poprawia kontrolowanie ich funkcji. Wynikiem udanej terapii wzmocnienia siły i kurczliwości mięśni Kegla za pomocą elektrostymulacji jest poprawa czynności seksualnych a w leczeniu nietrzymania moczu lub kału, elektrostymulacja uważana jest za jedną z najbardziej skutecznych metod terapii i jest metodą zalecaną przez lekarzy, zanim podjęta zostanie ewentualna decyzja o zabiegu operacyjnym. W większości przypadków, efekty lecznicze powinny być widoczne już po kilku tygodniach.

Cechy charakterystyczne aparatów elektrostymulatorów:

• Łatwa obsługa za pomocą prostych przycisków zintegrowanych z obudową.

• Sonda PR-13 z regulowanym kołnierzem – pozwala do dostosowanie długości sondy w odbycie.

• Regulacja intensywności stymulacji do maksymalnego poziomu 120 mA.

• Funkcja automatycznego wyłączenia po dwudziestu minutach (bez możliwości regulacji) – zapobiega przetrenowaniu mięśni.

Automatyczne wyłączenie po 5 minutach przy zerowej intensywności.

Jak działa elektrostymulacja typu EMS? Elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa (EMS) zmusza mięśnie do pracy, przy czym w przypadku osłabionych mięśni skurcz wywołany sztucznym bodźcem zewnętrznym jest z reguły większy i silniejszy niż skurcz naturalny. Wymuszona i intensywna praca mięśni doprowadza do szybkiej rozbudowy struktur mięśniowych oraz do ich wzmocnienia. Przy elektrostymulacji doodbytniczej stosowana jest sonda zakończona dwiema płytkami metalowymi pełniącymi rolę elektrod doprowadzających do mięśni delikatne impulsy prądowe wywołujące skurcz mięśniowy. Podczas typowego zabiegu odczuwalne jest silne przyciąganie mięśni ciągnące się od dna miednicy.

Cała stymulacja składa się z cykli, w których po każdym skurczu (praca) następuje odpoczynek mięśni (relaksacja). Dobre wyniki daje samodzielne utrzymanie skurczu jeszcze w fazie relaksacji, gdy urządzenie przerywa wysyłanie impulsów.

Skuteczne leczenie wymaga stymulacji przynajmniej raz dziennie, a poprawę można zobaczyć w ciągu 4 tygodni.

Po uzyskaniu pełnej sprawności mięśni miednicy, można dalej stosować elektrostymulację, w celu utrzymania dobrego stanu i kondycji mięśni.

Przeciwwskazania elektrostymulacji:

• rozrusznik serca,

• padaczka,

• nowotwór odbytu

Elektrostymulację można stosować pod nadzorem lekarskim jako metodę z wyboru lub jako leczenie uzupełniające inny rodzaj terapii.

• Przed stosowaniem terapii zalecamy konsultację z lekarzem lub rehabilitantem !

Nie wykonuj zabiegów w pobliżu zmian nowotworowych.

Skuteczność leczenia jest wysoce zależna od sposobu leczenia pacjenta przez lekarza.

FD Tens

Pin It on Pinterest