UroConti na konferencji POLMED

23 maja br. Stowarzyszenie Osób z NTM “UroConti” wzięło udział w konferencji poświęconej kategoryzacji wyrobów medycznych do indywidualnego zaopatrzenia zorganizowanej przez POLMED.

POLMED, Ogólnopolską Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych, to największa i najbardziej reprezentatywna organizacja skupiająca producentów i dystrybutorów wyrobów medycznych w Polsce.

Według danych szacunkowych, w Europie do obrotu dopuszczonych jest około 500 000 wyrobów medycznych, z czego istotną część stanowią wyroby medyczne do indywidualnego zaopatrzenia. Ich różnorodność na rynku sprawia, że dobór, dla indywidualnego użytkownika może wydawać się dosyć trudny. Właśnie z uwagi na te trudności Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED zleciła grupie niezależnych ekspertów przygotowanie kompleksowego raportu mającego na celu uporządkowanie i kategoryzację dostępnych na rynku wyrobów medycznych do indywidualnego zaopatrzenia. Do tej pory podobnego dokumentu nie było w Polsce ani nawet w Europie.

Drugim dokumentem przygotowanym na potrzeby Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED jest tak zwana “biała księga”, prezentująca najbardziej palące problemy istniejące w systemie zaopatrzenia pacjenta w wyroby medyczne. Opracowanie zawiera jednocześnie propozycje gotowych rozwiązań, jak usprawnić tę sytuację. Najczęściej nie wymagają one nawet wzrostu kosztów dla systemu ochrony zdrowia. 70 procent tych problemów wiąże się z bowiem dzisiejszym funkcjonowaniem wojewódzkich oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pin It on Pinterest