Co Polacy wiedzą o NTM?

Według Światowej Organizacji Zdrowia NTM dotyczy 5% społeczeństwa. Kobiety cierpią na nie aż dwa razy częściej niż mężczyźni, więc schorzenie to jest uważane za chorobę społeczną. Najbardziej na NTM narażone są panie po porodach oraz w okresie menopauzy. Dolegliwości pojawiają się z reguły po 45. roku życia, jednak ¼ przypadków nie zależy od wieku.

W ankiecie przeprowadzonej przez WP abcZdrowie zapytano o NTM i pielęgnację skóry związaną z tą dolegliwością. Prawie 60% ankietowanych to osoby, które osobiście mają problem z tą dolegliwością. Część z nich z kolei opiekuje się pacjentami z NTM. Jednocześnie zaledwie 10% chorych przyznało, że jest pod stałą opieką lekarza.

Nietrzymanie moczu u ¼ użytkowników WP abcZdrowie, powoduje pojawianie się zmian skórnych w miejscach intymnych. Silnie drażniące właściwości moczu sprawiają, że osoby z NTM ciepią z powodu stanów zapalnych skóry, podrażnień, mikrouszkodzeń, a nawet odleżyn. Prawie 20% użytkowników nie podejmuje jednak żadnych działań, które pomogłyby im w przypadku pojawiających się zmian skórnych w wyniku NTM.

Czy chorzy oraz ich opiekunowie mają świadomość, że istnieją odpowiednie kosmetyki specjalnie przeznaczone dla pacjentów z nietrzymaniem moczu? W jaki sposób dbają o skórę? Czy stosują produkty chłonne?

Pin It on Pinterest