Katowice: premiera poradnika dla pacjentów

Podczas 47. Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego, 20 czerwca w Katowicach, oficjalnie zaprezentowany został “Poradnik dla pacjentów urologicznych i ich rodzin”.

To pierwsze w Polsce tego typu wydawnictwo. W suplementach do poradnika, którego premiera miała miejsce w trakcie sesji z udziałem pacjentów, zamieszczono między innymi, porady w formie przystępnych infografik. Książka adresowana jest nie tylko do pacjentów zmagających się z problemami urologicznymi, w tym m.in. z rakiem gruczołu krokowego, ale także do ich rodzin.

To swoista encyklopedia wiedzy dla chorych, zawierająca w dziewięciu rozdziałach usystematyzowane informacje o najważniejszych schorzeniach leczonych przez urologów. Autorami są wybitni polscy urolodzy z ośrodków w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Szczecinie i Wrocławia, a także dietetycy, endokrynolodzy i anestezjolodzy.

Książka ukazała się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Urologicznego i redakcją prof. Piotra Chłosty, prezesa PTU oraz dr. Mariusza Blewniewskiego, urologa i chirurga.

Poradnik jest wzorowany na publikacji kanadyjskiej, jednak przede wszystkim jest oryginalną pracą opartą na wiedzy i doświadczeniach najlepszych polskich specjalistów.

47. Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego (19-21 czerwca 2017 r.) odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, z udziałem ok. 1000 urologów z Polski i całego świata. Na program kongresu składają się, m.in.: bezpośrednie transmisje operacji z czołowych ośrodków urologicznych, dyskusje, panele eksperckie, sesje plakatowe oraz spotkania z pacjentami.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

Pin It on Pinterest