XII Forum Organizacji Pacjentów

9 lutego w Warszawie odbyło się XII Forum Organizacji Pacjentów. Organizatorem wydarzenia był Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

W spotkaniu wzięło udział ponad 140 osób reprezentujących organizacje pacjentów, a także przedstawiciele administracji, urzędnicy i eksperci. W wydarzeniu uczestniczył również Grzegorz Błażewicz, Zastępca Rzecznika Praw Pacjenta.

Sesję plenarną rozpoczęła Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Podkreśliła istotną rolę organizacji działających dla dobra pacjentów w obszarze kształtowania postaw zdrowotnych Polaków i podziękowała za codzienną pracę członkom organizacji pacjenckich. Grzegorz Błażewicz, Zastępca Rzecznika Praw Pacjenta, wskazał na duży potencjał organizacji pozarządowych w ochronie zdrowia i zaprosił organizacje do dalszej współpracy na wielu płaszczyznach i wspólnego angażowania się do działań dla dobra pacjentów.

Podczas spotkania zaprezentowano raport pt. "Organizacje pacjentów w Polsce. Struktura. Aktywności. Potrzeby" przygotowany przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej wspólnie z Fundacją Klon Jawor. Raport stanowi cenne źródło wiedzy na temat funkcjonowania organizacji pacjenckich oraz najważniejszych potrzeb i problemów tego środowiska.

Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej to fundacja, która prowadzi wiele projektów z zakresu edukacji zdrowotnej. Organizuje i realizuje kampanie społeczne i edukacyjne a także liczne konferencje, szkolenia i debaty. Forum zbiegło się z obchodami Światowego Dnia Chorego, który przypadał na 11 lutego.

Źródło: www.bpp.gov.pl

Pin It on Pinterest