Noqturina – postępowanie zawieszone

22 marca br. w Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji zawieszono postępowanie dla zlecenia przygotowania analizy weryfikacyjnej, stanowiska Rady Przejrzystości, rekomendacji Prezesa Agencji dla produktu leczniczego Noqturina.

Noqturina (desmopressinum) tojest lekiem stosowanym we wskazaniu: objawowe leczenie nokturii spowodowanej idiopatycznym nocnym wielomoczem u dorosłych.

– Nie jest to dla nas dobra wiadomość. Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" od wielu lat aktywnie zabiega o poszerzenie dostępu do szerszej liczby refundowanych leków w terapii chorób dolnych dróg moczowych, w tym związanych z nokturią, która jest jednym z najbardziej uciążliwych objawów. Od 2011 roku na liście leków refundowanych w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB) znajdują się jedynie dwie substancje – solifenacyna i tolterodyna. Dlatego też zlecenie przygotowania analizy dla substancji desmopresyna jest dla nas bardzo istotną sprawą. Według mojej wiedzy jest to jedyny obecnie procedowany wniosek w leczeniu dolegliwości dolnych dróg moczowych. Mam nadzieję, że wniosek nie będzie długo zawieszony. Czekamy na nowe leki już od 7 lat. – komentuje Teresa Bodzak, Przewodnicząca Sekcji Pęcherza "UroConti".

Pin It on Pinterest