Stanowisko UroConti w sprawie e-zlecenia

Stowarzyszenie "UroConti" przekazało stanowisko nt. nowej wersji projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z e-skierowaniem oraz listami oczekujących na udzielenie świadczenia opieki zdrowotnej z dnia 5 października 2018 roku.

Pismo zostało wysłane do do Agnieszka Kister, Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich i e – Zdrowia.

Starając się zrozumieć intencje autorów, zmierzające do likwidacji konieczności potwierdzania zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne w oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia i przez to uniknięcia niepotrzebnych kolejek, UroConti uważa za zasadne wprowadzenie potwierdzenia elektronicznego. Należy się cieszyć, że okres przejściowy został wydłużony z 3 do 9 miesięcy, jednak powinien on zostać wydłużony do 12 miesięcy, co pozwoli wszystkim interesariuszom zaznajomić się i wdrożyć nowy system.

Stowarzyszenie ma nadzieję, że projektowane zmiany nie doprowadzą do chaosu którego już doświadczają pacjenci w związku z wprowadzeniem zmian dla beneficjentów "ustawy za życiem" i wprowadzeniem wyższego limitu na refundowane środki absorpcyjne (z 60 do 90 szt. miesięcznie), który odbył się bez zwiększenia limitu cenowego.

Podtrzymując stanowisko wysłane 20 września br. Stowarzyszenie nadal uważa, że wprowadzenie 6 stronicowego nowego wzoru zlecenia jest niepotrzebnym poszerzeniem biurokracji. Trudno zrozumieć po co NFZ potrzebuje tylu informacji na zleceniu, aby wydać zwykłe pieluchomajtki.

Pełna treść listu

Pin It on Pinterest