Szkolenie: Fizjoterapia dna miednicy mężczyzn

W dniach 27-29.01.2023 w WARSZAWIE odbędzie się szkolenie FIZJOTERAPIA DNA MIEDNICY MĘŻCZYZN!

Podczas tego szkolenia grono fizjoterapeutek pod okiem doświadczonych instruktorów, lekarza urologa oraz psychologa będą uczyć się jak skutecznie pomagać pacjentom z problemami urologicznymi takimi jak:

  • nietrzymanie moczu
  • parcia naglące
  • przewlekły ból krocza

Jednym z głównych elementów szkolenia będzie szczegółowe omówienie postępowania fizjoterapeutycznego przed operacją i po usunięciu prostaty w wyniku nowotworu tzw. prostatektomia radykalna.

Jednym z problemów dotykających pacjentów leczących się na raka prostaty, może być nietrzymanie moczu co znacznie pogarsza jakość życia.

Z badań i doświadczeń klinicznych wiemy, iż odpowiednio poprowadzona fizjoterapia oraz trening mięśni dna miednicy znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia tego problemu, a także przyśpiesza powrót do sprawności po operacji.

Podczas szkolenia odbywać się będzie część praktyczna, podczas której fizjoterapeuci pod czujnym okiem instruktorów będą badać pacjentów, a także uczyć odpowiednich ćwiczeń.

Jeśli potrzebujecie wsparcia, bądź w gronie waszych bliskich oraz znajomych są osoby z wymienionymi problemami, zapraszamy do kontaktu. Badanie i nauka ćwiczeń jest dla pacjenta bezpłatna. 

Kontakt bezpośredni – mgr Martyna Romanowska-Naimska – fizjoterapeutka urologiczna, na co dzień pracująca w HIFU Klinika Urologii Warszawa, PELVITA – Fizjoterapia Dna miednicy, Szpital Św Elżbiety w Warszawie

E-mail: martyna@perinea.pl

Organizator: PERINEA SZKOŁA PERINEOLOGII

Pin It on Pinterest