W raku nerki brakuje nowoczesnego leczenia

Rak nerki to podstępna choroba nowotworowa, która rzadko daje objawy kliniczne, przez co często rozpoznawana jest w późnym stadium.

Nowotwór ten często jest rozpoznawany w momencie, gdy szukamy przyczyn ogólnego osłabienia organizmu. Chorzy mogą skarżyć się również na nocne poty, stany podgorączkowe, utratę masy ciała, uporczywy kaszel, nawracające infekcje wirusowe, czy częste infekcje dróg moczowych. Najczęstszym objawem alarmowym jest jednak krwiomocz.

Oprócz edukacji i promowania profilaktyki w zakresie raka nerki, eksperci apelują również o włączenie leczenia uzupełniającego do obowiązującego programu lekowego, zgodnie ze światowymi standardami.

Okazuje się, że rak nerki jest wyjątkowo oporny na klasyczne formy leczenia, dlatego stanowi duże wyzwanie kliniczne dla chorych i onkologów.

Obowiązujący w polskim systemie ochrony zdrowia program lekowy B.10, dotyczący leczenia zaawansowanego raka nerki, pomimo wprowadzenia do niego w ostatnim czasie kilku nowoczesnych leków, nadal nie odpowiada niestety standardom światowym.

Więcej: www.medicalpress.pl

Pin It on Pinterest