Program “Aktywni+”, Edycja 2023

Z radością informujemy, że nasze Stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie w ramach Programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025, edycja w 2023 r. Nasz Projekt pt. „Młodzi niezależnie od wieku – Akcja integracja” został przyjęty do realizacji w czerwcu.

Projekt pt. “Młodzi niezależnie od wieku – Akcja Integracja” realizowany będzie przez sześć miesięcy w okresie od dnia: 01.06.2023 r. do dnia: 31.12.2023 r. na terenie całej Polski poprzez 8 oddziałów regionalnych Stowarzyszenia Osób z NTM “UroConti”.  

Projekt w założeniu jest kontynuacją zeszłorocznego projektu “Młodzi niezależnie od wieku – wzmacnianie trwałych relacji międzypokoleniowych” realizowanego w ramach dofinansowania ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych “Aktywni+” na lata 2021-2025 edycja 2022. Założeniem zeszłorocznego projektu była integracja międzypokoleniowa polegająca na zaproszeniu do wspólnych aktywności i wspólnych, ponadpokoleniowych działań dzieci i wnuków seniorów. Rezultat został osiągnięty a wręcz przerósł nasze oczekiwania dzięki wspólnym wyjazdom integracyjnym oraz zajęciom ogólnorozwojowym z elementami ćwiczeń mięśni dna miednicy, których uczestnikami były osoby 60+ oraz młodsze. 

Dzięki dofinansowaniu możemy kontynuować projekt poprzez dalsze aktywne wzmacnianie trwałych relacji międzypokoleniowych, integrację i aktywizację zarówno osób 60+, jak i młodszych.

Pin It on Pinterest