Realizacja projektu w ramach Programu Aktywni+

Nasze Stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie w ramach Programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych “Aktywni+” na lata 2021–2025, edycja w 2023. Projekt pt. “Młodzi niezależnie od wieku – Akcja integracja”, złożony przez Zarząd Główny, przyjęto do realizacji w czerwcu.

W tym roku ponownie udało się naszemu Stowarzyszeniu otrzymać fundusze w ramach Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych “Aktywni+” na lata 2021-2025. Dzięki dofinansowaniu mamy możliwość kontynuacji wzmacniania więzi międzypokoleniowych i integracji między członkami Oddziału oraz nowymi osobami.

Dzięki wsparciu z Programu w terminie lipiec-grudzień zyskaliśmy możliwość dalszej organizacji grupowych zajęć gimnastycznych w naszym Oddziale. Spotkania te są skoncentrowane na gimnastyce i ćwiczeniach mięśni dna miednicy. Ta forma aktywności doskonale odpowiada na potrzeby naszej społeczności. Co więcej, nie tylko pomoże nam w radzeniu sobie z problemem nietrzymania moczu, ale także stworzy możliwość integracji i nawiązania nowych znajomości.

W czerwcu mieliśmy za to przyjemność spotkać się w Warszawie, gdzie połączyliśmy integrację z udziałem w konferencji z okazji obchodów Światowego Tygodnia Kontynencji. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko umożliwiło nam poszerzenie naszej wiedzy na temat stojących przed nami wyzwań, ale również dało nam możliwość spotkania i wspólnego spędzenia czasu z członkami innych oddziałów. Takie spotkania zawsze stanowią doskonałą okazję do dzielenia się doświadczeniami i wzmacniania więzi między nami. Byliśmy zadowoleni z możliwości nawiązania nowych kontaktów i wymiany zdań. Wspólne spotkania pozwalają nam zawsze poznać naszych kolegów i koleżanki. Dają również poczucie, że nie jesteśmy sami z naszymi problemami – w końcu nasze Stowarzyszenie łączy ludzi z podobnymi dolegliwościami.

Wyjazd do Warszawy był nie tylko pouczający, ale również bardzo przyjemny, ponieważ mieliśmy okazję doświadczyć uroku naszej stolicy. Dzięki integracji i konferencji, czujemy się lepiej przygotowani i gotowi na nowe wyzwania, które stoją przed nami.

Pin It on Pinterest