Aktywni+: Młodzi niezależnie od wieku

Nasze Stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie w ramach Programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych “Aktywni+” na lata 2021-2025, edycja 2023. Projekt pt. “Młodzi niezależnie od wieku – Akcja integracja”, złożony przez Zarząd Główny, przyjęto do realizacji w czerwcu.

Cieszymy się ogromnie, że dzięki otrzymanemu wsparciu możemy kontynuować naszą działalność, która skupia się na wzmacnianiu trwałych relacji między pokoleniami oraz integrowaniu oraz aktywizowaniu członków naszego Oddziału i innych zainteresowanych.

Dzięki otrzymanym funduszom, od lipca do grudnia, możemy prowadzić zajęcia w naszym oddziale, które będą łączyły elementy gimnastyki z ćwiczeniami mięśni dna miednicy. Ta aktywność doskonale odpowiada naszym potrzebom. Zajęcia grupowe, w których możemy uczestniczyć, stanowią znakomity sposób nie tylko na łagodzenie problemów z nietrzymaniem moczu, ale także na budowanie więzi międzyludzkich i nawiązywanie nowych znajomości.

Ważne jest, abyśmy jako społeczeństwo zaczęli rozmawiać na temat nietrzymania moczu bez wstydu i otwarcie wspierać osoby, które zmagają się z tym problemem. Działania mające na celu zwiększenie świadomości i edukacji są niezbędne, aby przełamać tabu i zapewnić wsparcie pacjentom na jakie zasługują. Wierzymy, że dzięki realizacji projektu, przyczynimy się do eliminacji stygmatyzacji i tabu wokół tego schorzenia.

Pin It on Pinterest