Rozpoczynamy Europejski Tydzień Urologii!

urologia układ moczowo-płciowy

Tydzień Urologii to inicjatywa Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (European Association of Urology, EAU), które zrzesza krajowe towarzystwa urologiczne, lekarzy urologii, pielęgniarki urologiczne, pacjentów i ich rodziny oraz polityków w celu zwiększania świadomości na temat schorzeń urologicznych wśród ogółu społeczeństwa.

Celem Tygodnia Urologii jest podniesienie świadomości na temat tego, czym tak naprawdę jest urologia. Wszystko to dzięki inicjowaniu odpowiednich dyskusji, wprowadzaniu nowych technologii i spostrzeżeń oraz wymianie doświadczeń. Jest to idealna okazja do edukacji m.in. na temat badań profilaktycznych, ponieważ lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Profilaktyka może uratować życie.

Co roku Tydzień Urologii angażuje tysiące uczestników: urologów, pielęgniarki, pacjentów i ich rodziny a także innych zwolenników tej ważnej inicjatywy.

W tym roku Europejski Tydzień Urologii skupia się przede wszystkim na temacie inkontynencji i zwiększeniu świadomości na temat problemów z nią związanych. Jednym z celów jest przełamanie tabu wokół nietrzymania moczu.

Nasze Stowarzyszenie wspiera i angażuje się w aktywności i wydarzenia, które mogą wpłynąć na poprawę jakości życia osób zmagających się ze schorzeniami urologicznymi, w tym nietrzymaniem moczu. Dzięki edukacji i nagłaśnianiu problemu możemy zmniejszyć tabu i poprawić dostęp do odpowiedniej opieki i leczenia.

Więcej informacji na temat Tygodnia Urologii znajdą Państwo na oficjalnej stronie wydarzenia: www.urologyweek.org.

Pin It on Pinterest