Wycieczka na Dolny Śląsk

W dniach 17-19 października 2023 r. Zarząd Oddziału Małopolskiego zorganizował wyjazd turystyczno- integracyjny na Dolny Śląsk.

Wycieczka obejmowała przejazd autokarem i noclegi w samym sercu Kotliny Kłodzkiej, gdzie drugiego dnia pobytu odbył się m.in. wieczorek integracyjny dla uczestników, którzy wspólnie spędzili czas aż do samego rana.

Pierwszego dnia uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia Kłodzka – miasta trzech narodów oraz Paczkowa, miasta z zachowanymi murami obronnymi i trzema wieżami. W Twierdzy Kłodzko największe wrażenie zrobił szpital polowy z XIX wieku.

Drugi dzień obejmował zwiedzanie Bazyliki w Wambierzycach (zwaną również Kłodzką Jerozolimą), Kaplicy Czaszek w Czermnej oraz ruchomej szopki, w której 500 figurek porusza się w rytm muzyki przy pomocy mechanizmu zegarowego nakręcanego korbą. Na koniec uczestnicy mieli chwilę czasu wolnego na spacer i kawę w uzdrowiskowej miejscowości Kudowa-Zdrój.

Trzeciego, a zarazem ostatniego dnia wycieczki, uczestnicy zwiedzili Zamek Książ zlokalizowany w Wałbrzychu. Ostatnim punktem wyjazdu był obiad, po którym wszyscy powrócili autokarem do Krakowa.

Pin It on Pinterest