Oddział Urologii wstrzymał przyjmowanie pacjentów

Jak przekazała rzecznika placówki, Iwona Wronka, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu od najbliższego piątku wstrzymuje przyjęcia nowych pacjentów do Oddziału Urologii. Powodem podjęcia takiej decyzji jest brak wystarczającej obsady lekarskiej.

Obecnie w Oddziale Urologii przebywa 6 pacjentów i będą oni mieli zapewnioną opiekę tak długo, jak będzie to konieczne – zapewnił szpital.

W Oddziale Urologii bytomskiego szpitala do 31 grudnia pracowało 6 lekarzy, z czego jeden na pół etatu. Z nowym rokiem jeden lekarz odszedł na emeryturę, a w czwartek kolejny poinformował o długiej nieobecności w pracy z powodu choroby. – Liczba pozostałych lekarzy nie jest wystarczająca, by zapewnić bezpieczeństwo pacjentów z chorobami urologicznymi. Obsługują oni nie tylko oddział, ale również przyszpitalną poradnię. Zaznaczam, że poradnia będzie funkcjonowała bez zmian – poinformował dyrektor WSS nr 4 w Bytomiu Wojciech Michalik.

Szpital przez cały czas szuka lekarzy, którzy chcieliby podjąć w nim zatrudnienie. – Stawki, jakie oferujemy, są jednymi z większych na rynku. Żeby Oddział Urologii mógł wrócić do funkcjonowania, potrzeba dwóch lekarzy na pełen etat – wyjaśnił dyrektor. Decyzja o zawieszeniu oddziału jeszcze nie została podjęta. – Najbliższy Oddział Urologii znajduje się w Tarnowskich Górach – poinformowała rzeczniczka. Wronka zwróciła również uwagę, że braki kadrowe dotykają placówek medycznych w całej Polsce.

Źródło: Rynek Zdrowia

Pin It on Pinterest