Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

Kobieta trzymająca turkusową wstążkę

Trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. To doskonała okazja do przypomnienia, jak ważna jest profilaktyka nowotworowa!

Rak szyjki macicy to podstępna choroba, która przez długi czas może nie dawać żadnych objawów, bądź objawy te mogą być niespecyficzne. Brak regularnych badań profilaktycznych może skutkować niezauważonym postępem choroby. W rezultacie nowotwór może rozwijać się w ukryciu, osiągając zaawansowany etap, co znacznie pogarsza prognozy leczenia w porównaniu do sytuacji, gdyby został wykryty we wczesnym stadium.

Badania pokazują, że w przypadku przedinwazyjnego raka szyjki macicy uzyskuje się 99,9% wyleczeń! To podkreśla znaczenie świadomości wczesnych objawów raka szyjki macicy oraz szybkiej diagnozy i wykrywania choroby we wczesnym stadium. Eksperci zaznaczają, że ważne jest regularne poddawanie się badaniom profilaktycznym, zwłaszcza cytologicznemu. Rutynowe kontrole medyczne mogą stanowić skuteczną ochronę przed wystąpieniem poważnej choroby, jaką jest rak szyjki macicy.

Dbajmy o swoje zdrowie, pamiętajmy o profilaktyce!

Źródło: Zwrotnik Raka

Pin It on Pinterest