“WIEDZA ŚWIADOMOŚĆ ŻYCIE” – konferencja w Sejmie RP

Budynek przedstawiający Sejm RP

W poniedziałek (12 lutego) o godz. 12:00 w Sejmie (sala 511 w bud. U) odbyła się konferencja nt. edukacji zdrowotnej i profilaktyki onkologicznej. Spotkanie było współorganizowane przez wicemarszałek Sejmu Monikę Wielichowską, minister zdrowia Izabelę Leszczynę oraz minister edukacji Barbarę Nowacką. Do uczestnictwa w debacie zaproszeni zostali m. in. eksperci i przedstawiciele organizacji pacjentów onkologicznych. Przedstawiciele Stowarzyszenia “UroConti” byli obecni na wydarzeniu.

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna na konferencji mówiła: Mamy świetnych lekarzy, naukowców i dostęp do nowoczesnych technologii, a niestety ludzie ciągle umierają na nowotwory. Tak być nie może!

Z kolei Minister Edukacji Barbara Nowacka podkreślała: Szkoła musi uczyć rzeczy ważnych. A jedną z rzeczy najważniejszych jest edukacja prozdrowotna i profilaktyka. (…) Szkoła jest tym miejscem, w którym w sposób spokojny, naukowy trzeba walczyć z mitami, przesądami i zabobonami, żeby ludzie nie bali się leczenia i badań.

Pełny zapis konferencji dostępny jest na stronie sejm.gov.pl

Pin It on Pinterest