Konkurs MOJE ŻYCIE Z NTM rozstrzygnięty

Miło nam poinformować o rozstrzygnięciu konkursu listowego dla Oddziałów Terenowych Stowarzyszenia Osób z NTM UroConti pt. Moje życie z NTM.

W kategorii "najlepszy list" zwyciężyli:

1. miejsce – Oddział Łódzki
2. miejsce – Oddział Lubelski
3. miejsce – Oddział Lubelski

Przyznano także dwa wyróżnienia:

– dla Oddziału Lubelskiego – za oryginalny pomysł i formę (utwory poetyckie)

– dla Oddziału Łódzkiego – za obszerny i poruszający opis historii i roli Stowarzyszenia dla osób z NTM na tle własnej historii (list byłej Prezes Zarządu Głównego UroConti)

W kategorii "największa ilość listów" zwyciężyli:

1. miejsce – Oddział Lubelski 
2. miejsce – Oddział Łódzki 
3. miejsce – Oddział Wielkopolski 

Zwycięzcom gratulujemy!

Wszystkim Państwu, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy.

Każda z opisanych historii była indywidualna i, jak to napisała jedna z pań, "z życia wzięta". Autorkami listów były osoby młode, dojrzałe kobiety, a także panie w starszym wieku. Różne były opisywane przez nie historie, ale wszystkie łączyło jedno – na którymś etapie ich życia pojawił się problem nietrzymania moczu. Jednak dzięki nieustępliwej walce i poczuciu wspólnoty w Stowarzyszeniu większość pań wygrała swój bój z tą chorobą i potrafi prowadzić normalne życie. Jak pisze jedna z autorek: Dzisiaj, po roku treningu jest jeszcze lepiej i to nie tylko w związku z NTM. Przede wszystkim mam świadomość swojego ciała. Wiem, że mam mięśnie dna miednicy (wcześniej o nich nie wiedziałam) i jak ważne funkcje mają do spełnienia, potrafię nad nimi panować, poprawił się wygląd mojej sylwetki (to nie moja opinia), podobno ładniej się poruszam. A tak naprawdę czuję się lżejsza, bardziej mobilna i chyba „urosłam” – nauczyłam się chodzić z podniesioną głową.

Gratulując Zwycięzcom, a także wszystkim Uczestnikom konkursu, życzymy Państwu abyście zarażali swoim optymizmem inne osoby i swoją postawą ciągle udowadniali, że  "NTM to nie koniec świata".

Pin It on Pinterest