Cykl artykułów o chorobach gruczołu krokowego

W “Kwartalniku NTM” ruszył właśnie cykl artykułów poświęconych chorobom gruczołu krokowego, nawiązujących również do nietrzymania moczu.

“Kwartalnik NTM” to czasopismo wydawane od 2002 roku. Na łamach “Kwartalnika NTM” poruszane są tematy medyczne oraz społeczne, związane z problemem nietrzymania moczu. “Kwartalnik NTM” adresowany jest zarówno do środowisk opiniotwórczych (lekarze, pielęgniarki, dziennikarze) i środowisk decydentów (politycy i urzędnicy), jak również do pacjentów oraz ich rodzin.

Zamieszczane w “Kwartalniku” artykuły można podzielić na trzy podstawowe grupy – są to teksty o charakterze medycznym, społecznym oraz legislacyjnym. Nad poziomem merytorycznym pisma opiekę sprawuje komitet redakcyjny w składzie: prof. dr hab. n. med. Piotr Radziszewski z Katedry i Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dr n. med. Piotr Dobroński z Oddziału Urologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie.

W “Kwartalniku NTM” ruszył właśnie cykl artykułów poświęconych chorobom gruczołu krokowego, nawiązujących również do nietrzymania moczu. W numerze 2 “Kwartalnika” pojawił się artykuł lek. med. Anny Bonder-Nowickiej z Oddziału Urologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Publikacja przedstawia dane epidemiologiczne oraz metody leczenia raka prostaty i ich wpływ na występowanie nietrzymania moczu.

Jeżeli chcesz uzyskać bezpłatny dostęp do elektronicznych wydań wszystkich numerów “Kwartalnika NTM” “musisz się zarejestrować się na stronie: www.ntm.pl Możesz również nabyć “Kwartalnik NTM” w wersji tradycyjnej (papierowej) poprzez prenumeratę. Koszt rocznej prenumeraty (4 kolejne numery) wynosi 38 zł.

Zachęcamy do lektury kolejnych numerów “Kwartalnika”!

Adres redakcji:
ul. Erazma Ciołka 13, 01-445 Warszawa
tel.: +48 22 462 49 15

Pin It on Pinterest