Kolejny wykład edukacyjny dla pacjentów

26 listopada 2012 r. o godz. 16 w Tczewie odbył się wykład poświęcony chorobom prostaty. Znakomity specjalista urolog – dr Dariusz Kwiatkowski poprowadził prelekcję pt. Prostata – Fakty i mity, podczas której w prostym przekazie wyjaśnił nam wszystko co jest związane z chorobami gruczołu krokowego.


Podczas spotkania z sali padło mnóstwo pytań dotyczących zarówno profilaktyki, jak i samego leczenia nowotworu prostaty. Dr Kwiatkowski objaśnił nam etiologię powstania choroby, a także po kolei przedstawił poszczególne stadia rozwoju choroby. Zaznaczał, jak ważna jest profilaktyka i zachęcał zgromadzonych mężczyzn do regularnego wykonywania badań per rectum. Wzburzoną dyskusję wywołały też przedstawione dostępne metody leczenia oraz zmiany jakie zaszły na początku listopada w wykazie leków refundowanych dotyczących leków na prostatę.


Wykład cieszył się niezwykle dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w nim aż 90 osób! Wśród zgromadzonych w Fabryce Sztuk w Tczewie byli zarówno członkowie Sekcji Prostaty i Stowarzyszenia Osób z NTM „UroConti” oraz osoby zainteresowane tematem wykładu, które po spotkaniu wyraziły chęć włączenia się w działalność naszej Sekcji.


Po wygłoszonej prelekcji dla wszystkich uczestników spotkania zorganizowano losowanie książek o prostacie, które będą stanowić niesamowitą pomoc naukową dla zainteresowanych tematem chorób gruczoły krokowego.

Pin It on Pinterest