Ostatni z cyklu wykładów o prostacie

Dn. 13 grudnia 2012 roku o godz. 14 w siedzibie pomorskiego oddziału Stowarzyszenia osób z NTM „UroConti” w Gdańsku odbył się ostatni z cyklu wykładów dotyczących chorób prostaty prowadzonych w całej Polsce. Prelekcję na temat Problemów urologicznych u ludzi starszych wygłosił znakomity specjalista urolog – lek. med. Dobrosław Daraszkiewicz.

Mówił on zarówno o problemach zdrowotnych związanych z chorobami gruczołu krokowego, jak i nietrzymaniu moczu. Dużo kontrowersji wzbudziła także omówiona przez specjalistę nowa lista leków refundowanych, jaką niedawno przedstawiło Ministerstwo Zdrowia. Podwyższenie cen leków na prostatę oraz ich słaba dostępność w aptekach spowodowały gorliwą dyskusję i można było odczuć głębokie niezadowolenie ze strony pacjentów. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gdańska i okolic, którzy brali udział w spotkaniu.

Do Sekcji Prostaty Stowarzyszenia osób z NTM „UroConti” przyjęliśmy nowych członków, którzy podobnie jak my zmagają się z chorobami gruczołu krokowego.


Po wykładzie odbyło się także losowanie książek o prostacie, gdzie kilkunastu szczęśliwców wróciło do domu z nową lekturą, która z pewnością pomoże im w poszerzaniu swojej wiedzy na temat chorób prostaty.

Pin It on Pinterest