W warsztatach zorganizowanych podczas targów "Aktywni 50+" wzięło udział niemal 200 uczestników.

Kilka dni temu, w dniach 17 – 18 marca w Poznaniu odbyła się IV edycja targów „Aktywni 50+”. Ideą całego przedsięwzięcia było, „aby marcowy weekend stał się wyjątkowym czasem dla dojrzałych mieszkańców miast”.


Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti”, już po raz trzeci wzięło udział w tej akcji. Rozstawiliśmy stoisko, przy którym można było zdobyć informacje chociażby na temat tego w jaki sposób można się do nas przyłączyć, a dla bardziej aktywnych była możliwość uczestnictwa w zajęciach gimnastycznych.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wykład poświęcony profilaktyce, diagnostyce oraz leczeniu schorzeń prostaty poprowadzony przez Panią Doktor Agnieszkę Idę. Po wykładzie można było już na spokojnie porozmawiać sobie z Panią Doktor, co również spowodowało wielki tłum przy naszym stoisku. Głównymi zainteresowanymi byli mężczyźni po 50 roku życia, którzy przyszli w celach towarzyskich, a których zainteresowała tematyka naszej organizacji i którzy automatycznie przyłączali się do dyskusji na temat swoich problemów, zarówno z lekarzami jak i innymi obecnymi.


Pani Annie Sarbak, naszej Prezes najbardziej utkwił w pamięci pewien miły starszy Pan, który w tych dniach przyłączył się do naszego stowarzyszenia. Owy dziarski Pan miał 98 lat i przyszedł ze swoją córką by podzielić się z nami swoimi problemami oraz spostrzeżeniami na temat prostaty, i nie tylko. Na koniec udzielił nam kilu ciekawych rad, na które na pewno zwrócimy uwagę!

Cieszy nas niezmiernie Państwa aktywność i chęć udziału w tego typu przedsięwzięciach. Mamy wrażenie, że tego typu inicjatywy oprócz propagowania informacji nt. schorzeń prostaty, to również dostarczają towarzyskich przyjemności, przez co budują swego rodzaju społeczność UroConti.

Pin It on Pinterest