26 maja 2021 roku odbyło się posiedzenie Zespołu Parlamentarnego ds. Onkologii i jego głównym tematem było leczenie raka prostaty. Przewodniczący Marek Hok podkreślił wtedy, że do 2031 roku ilość zachorowań może wynieść ok 30 000 przypadków rocznie. Stowarzyszenie "UroConti" reprezentował Stanisław Kiełbowicz.
Podczas posiedzenia eksperci podkreślali konieczność usprawnienia opieki nad pacjentami z rakiem stercza. Niezbędne według nich jest wprowadzenie m.in. nowoczesnych opcji terapeutycznych i chirurgicznych. Szczególnie istotna jest farmakoterapia, będąca podstawową metodą leczenia. Dostęp do takich leków jak apalutamid, enzalutamid i darolutamid dla pacjentów z rakiem prostaty opornym na kastrację, u których nie wystąpiły przerzuty, mógłby poprawić ich jakość życia i wydłużyć j dzięki opóźnieniu wystąpienia przerzutów.
Przemysław Bonek, reprezentujący Departament Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia poinformował, że w planach są rozmowy dotyczące rozszerzenia programu lekowego dla tej grupy pacjentów. Ma to nastąpić na koniec wakacji lub początek jesieni.