Kongres Zdrowia Mężczyzn: niepokojące statystyki

Eksperci twierdzą, że przeciętny Polak wciąż zbyt często sięga po alkohol i papierosy, zaniedbuje aktywność fizyczną i dietę. Nie korzysta z okresowych badań profilaktycznych, diagnozuje się późno i niechętnie poddaje leczeniu. Z danych GUS-u z 2020 roku wynika, że niecałe 5 procent mężczyzn poddało się badaniom w kierunku prostaty. Co prawda, wynik z 2016 roku również nie był imponujący: 5,6 procent. Już ten jeden przykład doskonale obrazuje podejście mężczyzn – ojców, synów, mężów, dziadków – do dbania o własne zdrowie.

Według danych Eurostatu średnia długość życia mężczyzn w Polsce wynosi niewiele ponad 74 lata. Ponadto, mężczyźni w naszym kraju żyją krócej od kobiet aż o osiem lat. I choć w ostatnich dekadach przeciętna długość życia na świecie wzrosła, to w naszym przypadku trudno mówić o zadowalającej średniej. Dlatego też pod tym względem zajmujemy niskie, bo 29. miejsce na 36 europejskich państw objętych badaniami.

28 września 2022 roku odbył się Kongres Zdrowia Mężczyzn, gdzie eksperci dyskutowali o tym, dlaczego mężczyźni tak często nie dbają o swoje zdrowie i nie poddają się badaniom okresowym.

Źródło: www.medexpress.pl

Pin It on Pinterest