Fotorelacja z wycieczki Sieraków-Mniszki-Lwówek

W tym roku członkowie Oddziału Wielkopolskiego zorganizowali dwie wycieczki dzięki dofinansowaniu z Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025, edycja 2022.

Pierwsza z nich odbyła się w lipcu i jej program obejmował Sieraków, Mniszki i Lwówek. Pierwszym miejscem zwiedzania był punk widokowy na jezioro Chrzypskie Wielkie i okolice na terenie Sierakowskiego Parku Krajobrazowego w Łężeczkach. Uczestnicy przeszli również do pomnika odsłoniętego z inicjatywy Akademickiego Klubu Seniora w Poznaniu w pierwszej minucie XXI wieku.

Kolejnym punktem był punkt widokowy w Grobii, “Góra Głazów” z widokiem na Sieraków i lasy Puszczy Noteckiej a następnie postój w Sierakowie i przejście przez miasto do Zamku Opalińskich połączone ze zwiedzaniem muzeum.

Dalej wycieczka wyruszyła do Kamiennej, gdzie spacerem udano się do zabytkowego kościoła z miejscem widokowym na Rezerwat Przyrody Dolina Kamionki i otaczające wzgórza. Następnie przejechano do Mniszek, gdzie uczestnicy zwiedzili ekspozycję muzealną dawnych sprzętów gospodarstwa domowego i ginących zawodów w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej.

Ostatnim punktem był przejazd do Lwówka – tam wspólnie zwiedzano rynek, pałac i kościół, jednocześnie wspominając Powstańców Wielkopolskich z tego rejonu.

Pin It on Pinterest