Rozpoczynamy Europejski Tydzień Urologii!

Europejski Tydzień Urologii to coroczna kampania organizowana przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne (European Association of Urology, EAU). Jej celem jest zwiększenie świadomości na temat chorób układu moczowego i rozrodczego, które często są tematem tabu. Wydarzenie ma na celu zachęcanie do profilaktyki, wczesnej diagnostyki oraz podkreślanie znaczenia konsultacji urologicznych zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Tegoroczny Europejski Tydzień Urologii, odbywający się w dniach 23-29 września 2024, skupia się głównie na problemie nietrzymania moczu. Kampania podkreśla, jak istotne jest przełamywanie barier związanych z wstydem dotyczącym tej dolegliwości oraz poprawa dostępu do leczenia. Nietrzymanie moczu dotyka miliony ludzi, a szerzenie wiedzy na ten temat może znacząco poprawić jakość życia pacjentów​.

W ramach tygodnia odbywają się liczne wydarzenia edukacyjne i kulturalne, a także akcje zachęcające do badań profilaktycznych.

Nasze Stowarzyszenie również aktywnie włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Urologii. Od dzisiaj do piątku przygotowaliśmy dla zainteresowanych szereg aktywności:

Dni Otwarte Stowarzyszenia “UroConti” w Warszawie

Z okazji Europejskiego Tygodnia Urologii organizujemy wyjątkowe Dni Otwarte, które odbędą się w Warszawie. To doskonała okazja, aby w przyjaznej atmosferze porozmawiać o zdrowiu urologicznym, poszerzyć swoją wiedzę podczas wykładów oraz ćwiczeń pokazowych prowadzonych przez doświadczone fizjoterapeutki urologiczne i uroginekologiczne oraz skorzystać z możliwości darmowych konsultacji.

Na każdym spotkaniu specjalistki, oprócz wiedzy teoretycznej, zaprezentują również praktyczne ćwiczenia. Każdy z uczestników będzie miał również możliwość zadawania pytań. 

Szczegółowe informacje na temat Dni Otwartych: TUTAJ

Wykład: Leczenie nowotworu prostaty

Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia “UroConti” zaprasza do udziału w wykładzie pt. “Leczenie nowotworu prostaty – gdzie i jak?”! Wydarzenie kierowane jest zarówno do pacjentów dotkniętych nowotworem prostaty, jak również bliskich oraz innych osób zainteresowanych tematem.

Wykład poprowadzi dr n. med. Piotr Tomczak, onkolog z Oddziału Chemioterapii Katedry i Kliniki Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Nietrzymanie moczu jest częstym powikłaniem u pacjentów z nowotworem prostaty, zwłaszcza po zabiegach chirurgicznych takich jak prostatektomia (usunięcie prostaty) oraz po radioterapii. Problem ten wynika głównie z uszkodzenia mięśni zwieraczy kontrolujących przepływ moczu, co powoduje jego mimowolne wyciekanie. Nietrzymanie moczu może mieć różne nasilenie – od sporadycznych epizodów po stałe wyciekanie moczu, co znacznie obniża komfort życia pacjentów​.

Więcej informacji na temat wykładu: TUTAJ

Webinar: Radykalna prostatektomia krok po kroku

Radykalna prostatektomia to zabieg chirurgiczny polegający na całkowitym usunięciu prostaty wraz z otaczającymi tkankami, często stosowany w leczeniu raka prostaty. Operacja ta jest skuteczną metodą leczenia, jednak wiąże się z wystąpieniem skutków ubocznych, w tym nietrzymaniem moczu i zaburzeniami erekcji.

Zagadnienia, jakie zostaną poruszone podczas webinaru:

  • przygotowanie do zabiegu radykalnej prostatektomii,
  • rekonwalescencja po operacji,
  • dalsze życie po zabiegu.

Gościem webinaru będzie lek. med. Maciej Oszczudłowski, urolog.

Podczas webinaru uczestnicy będą mieli również możliwość zadania pytań na żywo.

Więcej informacji: TUTAJ

Darmowe telefoniczne konsultacje fizjoterapeutyczne

Dla zainteresowanych przygotowaliśmy także możliwość skorzystania z telefonicznego dyżuru fizjoterapeutycznego!

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat fizjoterapii urologicznej i uroginekologicznej, przez 4 dni w terminie 23-26 września dajemy Ci taką możliwość!

Dla kogo przeznaczone są konsultacje?

Jeśli:

  • doświadczasz problemów lub dysfunkcji związanych z układem moczowo-płciowym,
  • doświadczasz problemów lub dysfunkcji związanych z mięśniami dna miednicy,
  • jesteś po operacji urologicznej (w tym radykalnej prostatektomii),
  • jesteś po operacji ginekologicznej lub cesarskim cięciu,
  • chcesz przygotować się do ciąży lub jesteś po porodzie,
  • chcesz przygotować się do operacji urologicznej/ginekologicznej,
  • chcesz po prostu zacząć działać profilaktycznie,

skontaktuj się z naszymi specjalistami!

Harmonogram konsultacji:

  • 23 września (poniedziałek) w godz. 13.00 – 16.00
  • 24 września (wtorek) w godz. 13.00 – 16.00
  • 25 września (środa) w godz. 15.00 – 18.00
  • 26 września (czwartek) w godz. 15.00 – 16.00

Konsultacje odbywają się pod numerem: 22 770 78 00

Szczegóły: TUTAJ

Pin It on Pinterest