Zdrowa mama – szczęśliwe dzieci

26 maja 2010 r. na Pl. Litewskim w Lublinie odbył się festyn organizowany przez Radio Lublin pt. Zdrowa mama – szczęśliwe dzieci. Członkowie naszego Oddziału wzięli w nim czynny udział. Mieliśmy swoje stoisko z materiałami, które rozchodziły się jak ciepłe bułeczki oraz próbki środków wchłaniających od firmy Paul Hartmann. Piknik porzedziła audycja radiowa (24 maja) z udziałem przedstawicieli naszego Oddziału.

Organizatorka festynu – p. Ewa Dados z Radia Lublin oraz reprezentująca nasz Oddział p. Teresa Bodzak opowiadały na scenie o problemie nietrzymania moczu, metodach leczenia i profilaktyce. Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Wiele osób przychodziło z konkretnymi pytaniami i problemami, okazało się, że wiedza nt. problemu jest bardzo znikoma. Członkowie Oddziału, zwłaszcza nowy Zarząd ze wszystkich sił starali się pomóc gościom naszego stoiska, tak aby nikt nie został bez pomocy. Udzielaliśmy informacji  nt. ćwiczeń gimnastycznych, działalności naszego Stowarzyszenia, pomocy lekarskiej, itp. Jednocześnie przy naszym stoisku uruchomiony został punkt przyjmowania darów dla powodzian pod hasłem Pomóż dzieciom przetrwać powódź.

W festynie wzięli udział również onkolodzy z Instytutu Onkologi Ziemi Lubelskiej z Panią Dyrektor dr. Elżbietą Rodecką – Gustaw na czele, psychologowie, diabetycy, lekarze ze szpitala przy ul. Staszica, którzy robili pomiary cukru, ciśnienia, wagi i udzielali podstawowych porad medycznych. Był również mammowóz gdzie robiono mammografię, wypożyczony przez Oddział Wojewódzki NFZ (NFZ miał swoje stoisko i był reprezentowany przez Rzecznika Prasowego Karola Ługowskiego).

Całej imprezie towarzyszyły występy dzieci, dedykowane mamom z okazji Dnia Matki.

       ""                 ""

""   ""

 

Pin It on Pinterest