List otwarty do Minister Zdrowia

Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti wystosowało do Minister Zdrowia p. Ewy Kopacz List otwarty w sprawie utworzenia wspólnej grupy terapeutycznej leków stosowanych w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB).

Prezes Zarządu Głównego w imieniu Członków Stowarzyszenia wyraziła oburzenie faktem umieszczenia na liście leków refundowanych tylko jednego preparatu na pęcherz nadreaktywny.

Agencja Ocen Technologii Medycznym w lipcu 2009 r. zarekomendowała utworzenie wspólnej grupy terapeutycznej obejmującej leki w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB). Decyzja ta była przełomowa dla naszego Stowarzyszenia, gdyż rozszerzenie katalogu dostępnych metod leczenia nietrzymania moczu jest od wielu lat kwestią priorytetową dla naszej organizacji. Dlatego, tak bardzo niepokoi nas fakt, że na liście leków refundowanych zamiast grupy terapeutycznej znalazł się tylko jeden, na dodatek starej generacji lek, który powoduje szereg działań ubocznych. Nie rozumiemy postępowania Ministerstwa Zdrowia oraz przesłanek, którymi się kierowało wybierając tylko jeden lek, jednego producenta – piszą Członkowie UroConti.

LIST OTWARTY STOWARZYSZENIA UROCONTI DO MINISTER ZDROWIA (PDF)

Pin It on Pinterest