UroConti podczas obchodów Dnia Osób Starszych

5 października w Warszawie Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" uczestniczyło w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, które jak co roku miało miejsce w Ogrodzie Saskim. Odwiedzający niedzielny piknik mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą organizacji i instytucji pro-seniorskich działających w różnych, wspierających osamotnione osoby starsze i promujących wolontariat 50+.

Na stoisku Stowarzyszenia znalazł się m.in. "Kwartalnik NTM", który cieszył się ogromną popularnością. Ponadto, zbieraliśmy podpisy pod petycją dotyczącą projektu ustawy "O pomocy osobom niesamodzielnym", która próbuje zabezpieczyć opiekę szybko rosnącej grupie osób starszych i mocno niepełnosprawnych oraz uruchomić nową gałąź usług publicznych – sektor opiekuńczy. Ustawa ma na celu wzmacnianie autonomii i samodzielności osób niesamodzielnych w różnym wieku.

Podczas pikniku, na scenie można było zobaczyć recitale w wykonaniu Teresy Kramarskiej i jej gości oraz Wojciecha Dąbrowskiego z Festiwalem Retro im. M. Fogga. Głos zabrał również poseł Michał Szczerba, przewodniczący Komisji Polityki Senioralnej, który miał dla uczestników wydarzenia dobre wieści. Potwierdził, że 1 stycznia 2016 wejdą w życie aż trzy ustawy, ważne z punktu widzenia seniorów, w tym Ustawa o osobach starszych, która zobowiązuje rząd do systematycznego monitorowania sytuacji osób starszych w Polsce.

Pin It on Pinterest