Światowy Tydzień Kontynencji w Łodzi

W dniach 20-26 czerwca br. obchodzony był Światowy Tydzień Kontynencji (z ang. World Continence Week, WCW). Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na istotę problemu nietrzymania moczu. Nasz oddział po raz kolejny włączył się w organizację WCW w Polsce.

Poniżej prezentujemy krótkie sprawozdanie z obchodów Światowego Tygodnia Kontynencji w Łodzi.

Akcja informacyjna:

1. Akademia Zdrowego Starzenia – CKD Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz wybrane gabinety lekarskie i apteki  plakaty, ulotki informacyjne, zaproszenia.

2. "Gazeta Wyborcza", "Polska Dziennik Łódzki", "Express Ilustrowany" – informacje prasowe.

3. TV TOYA – cykliczny program pt. "Co jest grane w Łodzi" – trzykrotna emisja ośmiominutowej rozmowy z przedstawicielkami Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia UroConti na temat problemów związanych z dysfunkcją mięśni dna miednicy, zaproszenie łodzian do udziału w projektach organizowanych w ramach Światowego Tygodnia Kontynencji.

Obchody Światowego Tygodnia Kontynencji w Łodzi:

22 czerwca 2016:

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM, ul. Żeromskiego 113 (aula bud. POZ), godz. 16.30:

– wykład Niedobór Vit. D3, czy tylko w osteoporozie? i dyskusja prof. dr n. med. Ewa Sewerynek

Trening MDM  – od niego zacznij – zaproszenie do ćwiczeń – mgr Aleksandra Listkowska

– rozdanie materiałów instruktażowo-informacyjnych i środków higienicznych marki Tena

– przedstawienie wizerunku Stowarzyszenia "UroConti" oraz zaproszenie do współdziałania – Zofia Hirsz (Prezes Zarządu Oddziału Łódzkiego)

21 – 24 czerwca 2016:

W dniach 21 czerwca, 23 czerwca (2 razy) i 24 czerwca w Centrum Medycznym "Nowa Europa" odbyły się cztery dwugodzinne spotkania edukacyjno-informacyjne nt. przyczyn powstawania, rodzajów NTM, możliwości leczenia oraz znaczenia ćwiczeń w profilaktyce i leczeniu NTM. W czasie spotkań zostały zademonstrowane i poprowadzone przykładowe ćwiczenia wzmacniające mięśnie Kegla.

27-30 czerwca 2016:

W dniach 27 czerwca i 30 czerwca zostały przeprowadzone praktyczne warsztaty uwzględniające metodykę ćwiczeń oraz naukę zachowań w życiu codziennym, przeciwdziałających pogłębianiu dysfunkcji mięsni dna miednicy. Celem warsztatów było osiągnięcie umiejętności w zakresie treningu mięśni dna miednicy, umożliwiające podjęcie zajęć w grupach zaawansowanych lub samodzielne ćwiczenie we własnym zakresie. Uczestnicy warsztatów zostali podzieleni na dwie grupy, każda grupa uczestniczyła w dwóch spotkaniach warsztatowych.                                                        

 

Pin It on Pinterest