Co się działo w naszym Oddziale

W imieniu Zarządu naszego Oddziału witam po wakacjach wszystkich Członków. Chciałabym poinformować o spotkaniach i inicjatywach, w których braliśmy udział w ostatnich miesiącach.

24 czerwca 2019 roku w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti" zatytułowana "NTM 2019 – JAK WSPÓŁPRACOWAĆ ABY POMÓC?", stanowiąca podsumowanie tegorocznych obchodów Światowego Tygodnia Kontynencji. Podczas konferencji dyskutowano o polityce państwa wobec osób z chorobami układu moczowo-płciowego, oczekiwaniach pacjentów, perspektywach na przyszłość, czy aktualnych standardach leczenia NTM. Swoją inaugurację miał również raport "Pacjent z NTM w systemie opieki zdrowotnej 2019". Raport w wersji elektronicznej dostępny jest na naszej stronie www.

4 lipca 2019 roku wraz z Janiną Kornatowską uczestniczyłyśmy w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Praw Pacjentów, poświęconemu zmianom systemowym w opiece nad pacjentem chorym na nowotwory układu moczowo-płciowego. Omawiane były standardy postępowania diagnostyczno-terapeutycznego dla pacjentów dorosłych z dolegliwościami dolnych dróg moczowych. Standardy mają wskazywać ujednolicony sposób postępowania lekarzy POZ z pacjentem dorosłym do chwili przekazania go specjaliście z określonej dziedziny medycyny i dalszego prowadzenia po konultacji. Transmisję z posiedzenia Zespołu można obejrzeć tutaj.

30 lipca 2019 roku ruszyła kolejna edycja kampanii społecznej Fundacji OnkoCafe – Razem lepiej pod nazwą "Kampania BreasFit. Kobiecy Biust. Męska sprawa". Pacjentki opowiadają o swoich problemach dotyczących wykrycia, leczenia i rehabilitacji zaawansowanego raka piersi oraz codziennego życia z nim. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Magda Kolecka
Prezes Zarządu Oddziału

Pin It on Pinterest