Konferencja w Bydgoszczy za nami

30 września 2021 roku w Bydgoskim Centrum Sportu, przy ul. Gdańskiej 163 w Bydgoszczy odbyła się regionalna konferencja edukacyjna "Uspokój swój pęcherz – profilaktyka, diagnostyka, leczenie". Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność oraz aktywną dyskusję.

Szacuje się, że w Polsce problem nietrzymania moczu dotyczy 6-8% społeczeństwa, czyli w samym województwie kujawsko-pomorskim na nietrzymanie moczu może cierpieć nawet 165 tys. osób. Mimo to osoby dotknięte schorzeniami układu moczowo-płciowego nie wiedzą skąd czerpać informacje na temat metod diagnostyki, leczenia lub profilaktyki nietrzymania moczu. Pacjenci wstydzą się porozmawiać z lekarzem na temat krępujących ich objawów, a lekarze i pielęgniarki rzadko podejmują temat kłopotów z pęcherzem podczas przeprowadzania wywiadu lekarskiego. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, którzy są zainteresowani poszerzeniem swojej wiedzy zorganizowaliśmy bezpłatną konferencję pt. "Uspokój swój pęcherz – profilaktyka, diagnostyka, leczenie".

Konferencja dedykowana była dla wszystkich zainteresowanych tematem osób. Podczas jej trwania wysłuchaliśmy wystąpień znakomitych specjalistów w dziedzinie geriatrii, urologii i psychologii:

  • prof. Katarzyny Wieczorowskiej-Tobis,
  • prof. Zbigniewa Wolskiego,
  • dr Jana Adamowicza,
  • Leszka Gugi.

Prelegenci poruszyli tematy obejmujące: profilaktykę i diagnostykę schorzeń układu moczowo-płciowego oraz dokonali przeglądu aktualnych, dostępnych w Polsce terapii w zakresie leczenia inkontynencji, w tym dostępnej w Polsce od 2019 roku neuromodulacji nerwów krzyżowych, która to metoda od niecałego roku jest również w zakresie świadczeń realizowanych przez Klinikę Urologii bydgoskiego Szpitala Uniwersyteckiego nr. 1 im. dr Antoniego Jurasza.

Za wsparcie organizacji konferencji dziękujemy Partnerom: Medtronic, TZMO oraz Miralex.

"" ""
"" ""
"" ""

Pin It on Pinterest