Aktywni+, edycja 2023


Nasze Stowarzyszenie otrzymało fundusze z Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych “Aktywni+” na na lata 2021-2025 roku, edycja 2023, co umożliwiło nam kontynuację naszych działań, tym razem dzięki realizacji projektu pt. “Młodzi niezależnie od wieku – Akcja integracja”. Zarząd Główny złożył wniosek, który został przyjęty do realizacji w czerwcu bieżącego roku.

Dzięki dofinansowaniu możemy skupić się na budowaniu więzi między pokoleniami i integrować zarówno członków naszego Oddziału, jak i nowych osób. Wsparcie z Programu pozwoliło nam organizować grupowe zajęcia gimnastyczne w naszym Oddziale w terminie od lipca do grudnia. Te spotkania koncentrują się na gimnastyce oraz ćwiczeniach mięśni dna miednicy, które są doskonale dopasowane do naszych potrzeb. Jednak, oprócz pomocy w radzeniu sobie z nietrzymaniem moczu, te zajęcia stanowią również doskonałą okazję do integracji i nawiązywania nowych relacji.

Jednak nie tylko ćwiczenia przyczyniły się do naszego zadowolenia. W czerwcu mieliśmy bowiem przyjemność spotkać się w Warszawie, gdzie wzięliśmy udział w konferencji z okazji obchodów Światowego Tygodnia Kontynencji połączonej ze spotkaniem integracyjny. Cieszymy się, że inni członkowie mogli odwiedzić miejsce, gdzie na co dzień żyjemy. To wydarzenie pozwoliło nam nie tylko poszerzyć naszą wiedzę na temat wyzwań, które stoją przed nami, ale również dało nam szansę na spędzenie czasu z członkami innych oddziałów. Spotkania te zawsze stanowią doskonałą okazję do dzielenia się doświadczeniami i wzmacniania więzi między nami. Byliśmy zadowoleni z możliwości nawiązania nowych kontaktów i możliwości dyskusji. Te wspólne spotkania pozwalają nam zawsze lepiej poznać naszych kolegów i koleżanki, a także dają nam poczucie, że nie jesteśmy sami z naszymi problemami.

Pin It on Pinterest