Dofinansowanie z programu “Aktywni+”


Nasze Stowarzyszenie otrzymało fundusze z Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych “Aktywni+” na na lata 2021-2025 roku, edycja 2023, co umożliwiło nam kontynuację naszych działań, tym razem dzięki realizacji projektu pt. “Młodzi niezależnie od wieku – Akcja integracja”. Zarząd Główny złożył wniosek, który został przyjęty do realizacji w czerwcu bieżącego roku.

W tym roku nasze Stowarzyszenie ponownie otrzymało środki finansowe w ramach Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych “Aktywni+” na lata 2021-2025. Dzięki temu dofinansowaniu, możemy kontynuować nasze starania w zakresie wzmacniania więzi międzypokoleniowych oraz integracji zarówno wśród członków naszego Oddziału, jak i nowych osób.

Dzięki wsparciu z Programu, od lipca do grudnia, w naszym Oddziale możemy dalej organizować grupowe zajęcia gimnastyczne w naszym Oddziale. Spotkania te są skoncentrowane na gimnastyce i ćwiczeniach mięśni dna miednicy, które idealnie odpowiadają na potrzeby naszej społeczności. Nie tylko pomogą nam radzić sobie z problemem nietrzymania moczu, ale także stworzą możliwość integracji i nawiązania nowych znajomości.

Natomiast w czerwcu mieliśmy okazję spotkać się w Warszawie, gdzie połączyliśmy integrację z udziałem w konferencji z okazji Światowego Tygodnia Kontynencji. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko pozwoliło nam poszerzyć naszą wiedzę dotyczącą przed nami stojących wyzwań, ale także dało możliwość spotkania i wspólnego spędzenia czasu z członkami innych oddziałów. Takie spotkania zawsze stanowią doskonałą okazję do dzielenia się doświadczeniami i wzmacniania więzi między nami. Byliśmy zadowoleni z możliwości nawiązania nowych kontaktów i wymiany poglądów. Wspólne spotkania zawsze pozwalają nam lepiej poznać naszych kolegów i koleżanki. Przede wszystkim, dają również poczucie, że nie jesteśmy sami w naszych trudnościach – przecież nasze Stowarzyszenie łączy ludzi z podobnymi dolegliwościami.

Wyjazd do Warszawy nie tylko był pouczający, ale także niezwykle przyjemny, ponieważ mieliśmy okazję doświadczyć uroku naszej stolicy. Dzięki integracji i udziałowi w konferencji, czujemy się lepiej przygotowani i gotowi na nowe wyzwania, które stoją przed nami.

Pin It on Pinterest